Blog

Güvenlik İş Kıyafetleri Hakkında

İnsanın en temel ihtiyaçlarından birisi, güvenliktir. Özellikle şehirleşmenin başlamasına bağlı olarak artan suçlar güvenliğe dair gereksinimi daha da arttırmaya başladı. Bu nedenle güvenlik personelinin istihdamı da artmaya başladı. Güvenlik personeline özgü hazırlanan güvenlik iş kıyafeti sayesinde herhangi bir kurumda güvenlik vazifesini icra eden kişilerin görülmesi insanları rahatlatıyor. Kaygı ve endişeleri gideren güvenlik personelinin kıyafetine yönelik de birtakım dikkat edilmesi gereken kurallar var. Bunları şu şekilde ifade edebiliriz.

güvenlik kıyafeti
GO 17014

Cation İş Elbiseleri, iş kıyafetleri sektöründe önemli başarılar kaydetmiş ve birçok kurum için birbirinden farklı kıyafet modeline imza atan bir kurumdur. Kurum, güvenlik şirketleri için de güvenlik iş kıyafeti imalatı yapıyor. Bu kıyafetlerin imalatı sırasında kaliteye ve verimliliğe oldukça dikkat ediyor. Hemen yıpranmayan, uzun süre dayanabilecek kıyafetlerin personel tarafından kullanılması şirketlerin kıyafet giderlerini de azaltan bir durumdur.

Hava koşullarına dayanıklı kıyafetler

Cation, güvenlik kıyafetleri tasarlarken özel amblem ve sembollerin kullanımına dikkat ediyor. Personelin güvenlik vazifelisi olduğunu ortaya çıkaran amblemlerin yerine ilgili şirketin güvenliği çağrıştıran amblemleri de konulabiliyor. Güvenlik personelini kötü hava şartlarından koruyacak mont, pantolon ve kışlık gömlek gibi farklı alternatiflerle imal edilen kıyafetlerin her hava koşulu için kullanılabilecek emsalleri imal ediliyor.

Bugün oldukça fazla önem arz eden bir iş kolu haline gelen güvenlik görevini yerine getiren personelin konfor içerisinde rahat ve esnek bir kıyafet modeline sahip olması gerekiyor. Herhangi bir olaya müdahale sırasında rahat ve hızlı hareket edebilmeyi sağlayacak kıyafet modelinin tercih edilmesi lazımdır. Aksi kıyafetler, güvenlik personelini rahatsız edeceğinden ve davranışlarını kısıtlayacağından dikkatsizliğe ve performans düşüklüğüne sebebiyet verebiliyor.

Kalite, güvenliği sağlar

Güvenlik görevlisinin kıyafetinin vücut ölçülerine uygun olmasına rağmen kalitesizliğinden kaynaklanan birtakım rahatsızlıklarla yaşaması, onu kıyafetini düzeltmeye ve kıyafetle meşgul etmeye yönlendirebiliyor. Bu gibi bir durum güvenlik açığı anlamına geliyor. Dolayısıyla güvenlik kıyafeti tasarımın kaliteli e konforlu kumaşlar tercih edilerek yapılması önem arz ediyor. Cation İş Elbiseleri, sektörün öneminin farkında olduğu için güvenlik kıyafeti kombini için gerekli tüm malzemelerin üretimi gerçekleştiriyor.

Write a comment