Blog

İş Elbisesi ve Teknik Tekstil

İş Elbisesi ve Teknik Tekstil

İş elbisesi ve personel kıyafetleri çalışma ortamlarında ve iş süreçlerinde kullanıldıklarından dolayı, çalışanların hem güvenleri hem de konforları için doğru kumaş ve aksesuarların kullanımı çok önemlidir. Teknik tekstilde de doğru materyallerin kullanımı da hem sektörel tecrübeyi hem de kurumsal sorumluluğu bir arada gerektirir.

yelekSorumluluk

Cation İş Elbiseleri olarak iş sürecimizin her yönü için sorumluluk sahibiyiz. Profesyonel takımımızın gelişimine yatırım yapmak temel değerlerimizden biridir. Çalışmalarımızın, üretim sürecinde geri dönüşümün önemine dikkat etmelerini sağlıyoruz. Çevrenin korunması sorumluluğunu iş ortaklarımızla paylaşıyoruz.

Kumaş Teknolojisi

Piyasada kullanılan standart ürünler yerine ürün geliştirme ve tasarıma yatırım yaparak kurumların ve çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak fonksiyonel, teknolojik ve kullanan kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak performans arttırıcı ürünler üretiyoruz. Kumaşta fonksiyonellik ile şıklığı harmanlayan bir firmayız.

CoolDry Hızlı Kuruyan, Nefes Alma Özellikli Kumaş

Cation, ülkemizin en önemli firmalarına iplik ve kumaş ürettirmektedir. Modayı kumaş teknolojileriyle zenginleştiren Coolmax ve Quantum ürünlerinin ardından Cation, Türkiye’de geliştirilen, nefes alan, nemi dışarı atan, leke tutmayan, doğal ve konforlu CoolDry ürününü gururla sunmaktadır. Hızlı kuruma ve nefes alma özelliğine sahip CoolDry kumaşlarla üretilen iş elbiseleri çalışanlarınızın konforunu sağlarken iş performanslarını da olumlu yönde etki etmektedir.

Alev Almaz Kumaş

Ağır ısı ve sıcaklık bulunan veya yüksek yangın riskli çalışma ortamlarında ilgili standartları karşılayan geç tutuşurluk ve / veya alev almazlık özelliklerine sahip kumaşlarla üretilen iş elbiseleri çalışanlarınızın güvenliğini sağlayacaktır.

Yüksek Görünürlük

Genellikle dış çalışma ortamlarında bir çok iş kolunda yüksek görünürlüklü kıyafetlerin giyinilmesi gerekliliğin ötesinde zorunluluk arz edebilmektedir. Yüksek görünürlüklü reflektif şeritli özel tasarımlara sahip yelek, mont, kaban, pantolon, tulum gibi iş elbiselerinde iş ve işçilerin güvenliği sağlanmaktadır.

Anti-statik Kumaş

Anti-statik kumaşlar iş kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan hem nefes alabilen hem de partikül dökmeyen kumaş çeşididir. Elektrostatik toz boyama işlemi yapan boyahanelerde, medikal ve ilaç üretim, elektrik ve elektronik sanayi, savunma, akaryakıt ve gaz aktarım  sektörlerinde çalışan işçiler için tasarlanan iş elbiselerinde kullanılırlar.

Write a comment