Blog

İş Elbisesi Üretimi ve Fiyatları

Kurumsal kimliği oluşturan en önemli etkenlerden biri iş giyimidir. Öyle ki zorunlu bir iş elbisesi olmayan şirketlerde bile giyimde belli başlı esaslara uyulması istenir. Personel giyimi, çalışanların kolaylıkla bir ekip olmasını ve kurumsal kimliğin firmanın bulunduğu her alanda başarılı bir biçimde yansıtılmasını sağlar. Ancak bunun da ötesinde, bazı iş kollarında personel giyimi sağlık ve güvenlik bakımından önem taşımaktadır. Bu bakımdan iş elbisesi üretimi yapılırken dikkat edilmesi gereken esaslar vardır.

Sağlık ve Güvenlik

Sanayi, tarım ve yapı sektörü gibi alanlarda çalışan işçilerin vücutlarını koruyacak kıyafet giymeleri gerekir. Fabrika, şantiye, tarla gibi bölgelerde bulunan çalışanlar fiziksel güç gerektiren bir iş yapmıyor olsalar bile –mühendisler ve iş güvenliği uzmanları gibi- vücutlarını koruyacak kıyafetler giymeleri gerekecektir. Böyle yerlerde sağlık ve güvenlik sağlayan personel kıyafetleri, resmi olarak zorunlu kılınmıştır. Vücudun korunmasını gerektiren işlerde kullanılacak iş elbisesi üretimi söz konusu esaslara göre yapılmalıdır.

Örnek vermek gerekirse, şantiye, tersane gibi alanlarda gerekli güvenlik önlemleri alınsa bile, riski tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmayabilir. Bu yüzden, işçilerin ani risk durumlarına karşı korunmaları gerekir. İş elbisesi, bu korunmayı sağlar. Elektrik iletkenliğini önleyen, yanmayan, vücudu ezilmelere ve darbelere karşı koruyan kıyafetler bu bakımdan zorunlu olarak kullanılmalıdır.

YL 17061

Kurumsal Kimlik ve Ekip Çalışması

Resmi kurumlarda ve birçok özel şirkette iş kıyafeti, kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Nitekim her personel, kurumun bir temsilcisidir ve mesaide bulunduğu süre boyunca bu temsile uygun bir giyime sahip olması gerekir. Bu bakımdan iş elbisesi üretimi yalnızca sağlık ve güvenlik esaslarına bağlı değildir. Kurumsal ciddiyet de personel kıyafetini zorunlu kılan durumlardan biridir.

Bazı işletmelerde sürekli bir müşteri sirkülasyonu söz konusudur ve firma çalışanlarının müşteriler tarafından kolaylıkla fark edilebilmesi gerekir. Restoranlar, kafeteryalar ve marketler buna örnek gösterilebilir. Nihayetinde, personelin giyim tarzının müşteriye güven vermesi ve firmayı yansıtması da önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Personelinizin güvenliğini sağlamak ve kurumsal kimliğinizi güçlendirmek için iş elbisesi ihtiyacınız varsa Cation İş Elbiseleri firmasına ulaşıp sipariş vermeniz yeterli olacaktır.

Bize Ulaşın

Cation olarak özel güvenlik iş elbisesi ihtiyacınıza yönelik her bilgiyi biliyor sizlere kaliteli hizmet için söz veriyoruz. Özel güvenlik personel iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment