Blog

İş Elbisesi Üretiminde Teknik Tekstil Bilgisinin Önemi

Günlük hayatımız içerisinde hemen her yerde kullanılan teknik tekstil yaşamımız için vazgeçilmez ürünlerden biridir ve estetik, dekoratif özelliklerinden ziyade, öncelikle teknik performanslara ve fonksiyonel özelliklere sahip tekstil malzemelerinden üretilmiş ürünlerdir. Teknik tekstil ürünlerinin üretiminde ana hammadde olarak doğal lifler, viskoz rayonu, poliamid ile poliester, poliolefinler, yüksek performanslı lifler, cam lifleri ve seramik kullanılır. Böyle ciddi bir hususta istenilen kaliteyi ve sonucu elde edebilmek için kaliteli hizmet veren bir iş elbisesi firmasıyla anlaşmak önemlidir.

Teknik Tekstil Ürün Özellikleri

Teknik tekstil ürünleri, mekanik özellikler, değiştirme özellikleri, İnsan sağlığı ile ilgili özellikler ve koruma özelliği şeklinde dört ana grup altında sınıflandırılabilir. Mekanik özellikler, mukavemet, elastikiyet ve takviyelendirmeden müteşekkilken, değiştirme özellikleri ise filtrasyon, izolasyon ve iletkenlik, drenaj, su geçirmezlik ve emiciliktir. Mikroorganizmalara karşı korunma, protez, ameliyat malzemeleri, dokulara uyumlu parçalar veya biyolojik olarak vücutta çözülebilen malzemelerden meydana gelen teknik tekstil ürünleri insan sağlığı açısından önemli olan farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan teknik tekstil ürünleri tekstil malzemesi ile ısıl, mekaniksel ve radyolojik etkilerden korunma gibi çok çeşitli koruma sağlayabilir. Üretilen iş elbiselere çürümeye, güneş ışınlarına ve hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Ürünlerde kullanılan iş kıyafetlerinin uzun ömürlü ve düşük maliyetli olması hedeflenmektedir.

Ürün Kalitesi

İş elbiseleri kaliteli malzemelerle imal edilirken, ağır ısı ve sıcaklık bulunan ya da yüksek yangın tehlikesi olan iş ortamlarında geç tutuşurluk ve/veya alev almazlık özelliklerine sahip kumaşlardan üretilerek işçilerinize yüksek güvenlik sağlar. Yüksek görünüre sahip şeritli özet dizaynlardan oluşan yelek, mont, kaban, pantolon ve tulum gibi iş elbiselerinde iş ve işçinin güvenliği temin edilmektedir.

KB 17020

Çalışan Güvenliği

Çalışan güvenliğini sağlamak, işçilerinizin istek ve odağını artırmak ve kurumsal kimliğinizi güçlendirmek için iş elbiseleri üretiminde gerekli teknik tekstil bilgisine sahip olan ve kaliteli ürünler üreterek marka haline Cation İş Elbiseleri firmasına ulaşıp sipariş verebilirsiniz. Cation İş Elbiseleri müşterileriyle iş birliği yaparak istenildiğinde gerekli çözüm olanağı, doğru seçim konusunda yardım seçeneği sunmaktadır.

İletişim

Cation olarak özel güvenlik iş elbisesi ihtiyacınıza yönelik her bilgiyi biliyor sizlere kaliteli hizmet için söz veriyoruz. Özel güvenlik personel iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment