Blog

İş Kıyafeti Tasarımı ve Güvenlik İçin Önemi

Kurumsal firmaların personel kıyafeti veya iş kıyafeti uygulamalarına imza atmaları daha etkin bir çalışma performansı anlamına geliyor. Ancak iş elbisesi uygulamasından elde edilecek faydaların söz konusu olabilmesi için sektöre uygun tasarımların yapılması elzem niteliğindedir. Bunun için ise, iş kıyafeti sektöründe uzman kurumlardan destek alınmasının faydası büyüktür. Sağlık personeli için dikilecek kıyafetle bir sanayi işçisi için hazırlanacak kıyafetin nitelik açısından önemli farkları olması gerekiyor. Bu açıdan sektörün öncü iş kıyafet imalatçısı olan Cation İş Elbisesi & Personel Kıyafeti tarafından yapılan açıklamaları deliyoruz.

Sektöre göre kıyafet uygulamaları

iş kıyafetiÖzellikle ağır sanayi dallarında çalışan personelin gündelik kıyafetlerle iş akışını doğru düzgün sağlayabilmeleri mümkün değildir. Bu hem konforlu olmaz hem de güvenli bir çalışma şekli değildir. Eskiden iş güvenliği kavramına pek fazla odaklanılmadan gerek inşaat gibi tehlikeli sektörlerde gerekse muadili sektörlerde gelişigüzel kıyafet tarzlarıyla çalışmak söz konusuydu. Ancak bunun can güvenliği riskine neden olması ve birtakım kazanların yaşanması nedeniyle artık kabul edilmediğini her sektör temsilcisi biliyor. Dolayısıyla çalışanlarını korumakla yükümlü olan her sektörün çalışma güvenliğini sağlayacak kıyafet modellerini de iş güvenliği uygulamaları arasına alması lüzumludur.
İş kıyafet trendi iş güvenliği uygulamalarının artık bir parçası haline geldi. Cation İş Elbisesi & Personel Kıyafeti ise, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik kıyafet modeli üretimlerini sektör bazlı hesaplayarak gerçekleştiriyor. Elektrikçiler için dayanıklı ve sağlam, bir ofis personeli için de şık ve prezante modellerin geliştirilmesi söz konusudur. Birçok kurumsal marka adına çalışarak, kaliteli ve dayanıklı iş kıyafet üretimlerini gerçekleştirdik. Burada sağlamlık ve sektöre uygunlukla beraber elbette ki kurumun kültürünü yansıtan bir tasarımın da söz konusu olması gerekiyor.

İş kıyafeti ve kurum kültürü

Personel kıyafeti modelinin sağlamlık ve üstün standartlarda üretiminden sonra tasarımın aşamasına geçilmesi de önemli bir konudur. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sektör temsilcisinin renklerini, değerlerini ve imajını yansıtan birtakım kıyafet modelinin çıkarılmasıdır. Tercih edilmesi açısından birkaç tane örnek tasarlanarak sektör temsilcilerine sunulabilir ve ardından seçilen personel kıyafet modelinin istenilen adet ve ebatlarda üretimi yapılabilir. Kaliteli, hızlı ve sektör gerçeklerine uyumlu modellerle müşterilerin memnun edilmesi önemlidir.

Write a comment