Blog

İş Kıyafeti Üretimi

İş kıyafeti günlük kıyafetlerimizin yanı sıra iş hayatında giyilmesi gereken kıyafetlerdir. İşten işe farklılık gösteren bu kıyafetler iş yerinin şartlarına göre giyilir. Seçimi işin çeşit ve türüne göre farklılıklar gösterir. Çalışılan ve yapılan her işin farklı bir iş kıyafeti bulunmakta ve çalışanlar buna göre giyinmektedirler. Yol çalışmalarında çalışan işçilerin giydikleri kıyafetler yağmur geçirmezdir ve bu kıyafetlerde reflektörler vardır. Reflektörler işçilerin gece çalışmalarında görülebilmeleri için alınmış bir önlemdir. Fabrika işçilerinin  ise yangın çıkabilme ihtimaline karşılık yanmayan elbiselerdir. Önemi genel olarak tehlikesi olan işler içindir. Herhangi bir tehlikesi olmayan işlerde giyilen kıyafetin özelliklerinin pek önemi yoktur. Çeşit açısından çok fazladır. İşçinin giyeceği kıyafet seçilmeden, öncelikle işin tanımı yapılmalı ve tehlike unsurları göz önünde bulundurularak bir kıyafet seçilmelidir.

iş kıyafeti
YL 17056
SS 17039

İş Kıyafeti ve İş Güvenliği Bağlantısı

İş güvenliği açısından giyilen iş kıyafetinin önemi oldukça fazladır. İşçilerin can güvenliği için en büyük görev bu kıyafetlere düşmektedir. İş kıyafetleri firmanın reklamını yaptığı ve modaya uygun tasarlandığı kadar sağlamlık açısından da önemlidir. Çalışma koşullarında işçiyi rahat ettirmelidir ve işin durumuna bağlı olarak da yaşanan zorlanmalarda yırtılacak, kopacak ya da kullanılmaz hale gelecek dayanıksızlıkta olmamalıdır. Bu duruma gelen iş kıyafeti, işçinin güvenliğini tehlikeye atar. İş kıyafetinin konforu, çalışanların bu kıyafetleri giymesi için de teşvik niteliğinde olacağından sağlam, dayanıklı oldukları kadar konforlu da olmalıdır.

İş Kıyafetleri Hayat Kurtarır

Çalışma ortamınız sizin sandığınız kadar da masum olmayabilir. Yapılan işte ustalaştıkça işçilere yaptıkları iş sıradan ve olağan gibi gözükebilir. İş kıyafeti giyerek oluşabilecek kazalara önceden hazırlıklı olmuş olursunuz ve herhangi bir zarar görmeden atlatırsınız. Tehlikeli alanlarda çalışırken giyilen bu kıyafetler iş ve işçi güvenliği kapsamındadır. Çalışılan işlerde çıkabilecek sorunlara iş kıyafetleri ile önlem alındığı için iş kıyafetleri hayat kurtarır. İşçilere iş kıyafetini rahatlıkla giydirebilmenin en önemli yolu bu kıyafetlerin sağlam, dayanıklı, konforlu ve estetik olmasıdır. Bu sayede işçiler de rahatlıkla işlerini yapabilirler.

İletişim

Cation olarak özel güvenlik iş elbisesi ihtiyacınıza yönelik her bilgiyi biliyor sizlere kaliteli hizmet için söz veriyoruz. Özel güvenlik personel iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment