Blog

İş Kıyafeti

Günlük yaşantımızın önemli bir kısmını iş yerinde geçirdiğimiz için çalıştığımız iş yerinin şartlarına göre günlük elbiselerimizin dışında iş elbisesi giymekteyiz. Çalıştığımız iş ve işyerine göre de, kullandığımız ekipmanlar, malzemeler ve elbiseler değişiyor. Sanayi ve inşaat gibi ağır çalışma koşullarına sahip alanlarda kıyafetleri işçilerin güven duygusunu, performansını ve konforunu etkiliyor. İşçiler giydikleri kıyafetin kalitesi ve güvenliğine göre kendilerini daha güvende hissediyor ve çalışırken de daha konforlu bir şekilde çalışıyorlar. Dolayısıyla kıyafetin yanı sıra üretilen ürünün kalitesi de kıyafet kadar önem arz ediyor. Üretilen iş kıyafetlerinin dayanıklı olması, kolay yıpranmaması, uzun ömürlü olması ve ucuz bir fiyata sahip olması müşterilerin dikkat ettiği konuların başında geliyor.

İş Kıyafeti

İş Kıyafetinin Önemi

İş kıyafetleri kullanılan yerlerde işveren ve işçi ayrımı yapılması daha kolaydır. Bu nedenle inşaat sektöründen, gıda ve sanayi sektörüne kadar muhtelif birçok alanda kullanılmaktadır. İş elbiselerinin giyildiği ve kullanıldığı yerlerde işçilerin kaza ve yaralanmalara maruz kalma riski daha düşüktür.  Doğru kıyafet seçimi işçilerin randımanını arttırırken, işverenlerin de yapılan işlerden daha fazla verim almasını ve daha fazla kâr elde etmesini sağlar.

İş Kıyafetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışma sahalarında kullanılan iş kıyafeti yapılan işin tanımına uygun ve gerekli koşulları taşıyor olması gerekir. Kıyafetler sağlam, ucuz, kaliteli ve dayanıklı oldukları kadar modaya da uygun olmalıdır. Çünkü kıyafeti giyen çalışan elbisenin içinde kendini konforlu ve iyi hissetmelidir. Kendini iyi hisseden bir işçinin çalışma şevki ve isteği iş performansına da olumlu bir şekilde yansır. Ayrıca iş kıyafetleri kullanıldıkları çalışma alanlarında çalışanları muhtemel zararlara karşı koruması gerektiğinden iş güvenliği açısından da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kalitesiz malzemelerden üretilmiş kıyafetler kısa zamanda zedelenip, yıpranacağından dolayı işçiler için risk oluşturmaktadır. Kalitesiz kıyafet kullanılması çalışan kadar işverenler için de olumsuz nitelikler taşır. Kıyafetler eskidikçe ve zedelendikçe yenisinin alınması gerekeceği için işverenler yeni iş kıyafeti almak zorunda kalacağı için her yeni bir kıyafet aldığında maddi bir kayba uğrar. İş kıyafeti fiyatları üretimde kullanılan malzemenin kalitesine, dayanıklılığına göre değişken bir skalaya sahiptir. Fiyatları ürünün marka değeri kadar güvenlik açısından ne kadar güvenilir olduğu da belirlemektedir.

İletişim

Cation olarak özel güvenlik iş elbisesi ihtiyacınıza yönelik her bilgiyi biliyor sizlere kaliteli hizmet için söz veriyoruz. Özel güvenlik personel iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment