Blog

Neden İş Kıyafeti?

Elbise tasarımı ve farklı tip kıyafet ihtiyacı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre milattan önceki uygarlıklarda insanların toplumdaki sosyal kategorisine göre giyindiği ortaya çıkmıştır. İdareci, filozof, asker gibi halkın da ayrı ayrı kıyafetler giydiği anlaşılmıştır. Yine milattan sonraki evrelere bakıldığında ülkeler arası elbise farklılıkları belirgin rol oynuyordu. Örneğin; sokakta yürürken Osmanlı, Arap, Fransız, İngiliz kıyafetlerinden ayırt edilebiliyordu. Günümüzde bu duruma artık rastlanılamamaktadır. Teknolojik gelişmenin sayesinde artık milyonlarca farklı tip ve tasarım kıyafete ulaşmak daha kolay bir hal aldı. Bunun yanı sıra lojistik sektörünün gelişmesiyle birlikte her ülkeden elbise temin edilebilmektedir. Kıyafetlerin modern çağa ayak uydurmuş olması tasarımlarının sürekli değişmesine yol açtı ve bu sayede moda sektörü ortaya çıktı. Bunların yanı sıra günlük giyim kıyafeti ile iş kıyafetleri birbirinden ayrıldı. Sebebi ise günlük giyim kıyafetlerinin iş ortamında istenilen verimi sağlayamaması oldu. Cation iş elbisesi olarak iş kıyafetlerinin çalışma hayatında çok önemli bir yer edindiğinin farkındayız. Zira iş elbisesinin tasarımı yapılan işin daha güvenli, hızlı ve düzenli yapılmasını sağlamaktadır. Firmamız her sektör için çalışma ortamı ve çalışma koşullarını inceliyor, 20 yılı aşkın tecrübemizle uygun kıyafet tasarımları geliştiriyoruz.  Peki işverenler iş kıyafetlerine neden ihtiyaç duyar?

Kurumsal Kimlik Sağlar

iş kıyafetiÜrettiğimiz iş elbiseleri markanızın, firmanızın kurumsal kimliğini ortaya çıkartır. Doğru dış görünüş her zaman iyi algı ve akılda kalıcılığı sağlar. Firmanız iş kıyafetlerimiz sayesinde hem personellerinize sağlıklı bir çalışma kıyafeti sunacak hem de müşterilerinize reklam yapma şansı bulacaktır. Bu sebeple Cation iş elbisesi olarak farklı ve özgün tasarımlarımızla personellerinizin ve firmanızın her zaman pozitif etki bırakmasını sağlıyoruz.

İş ve İşçi Güvenliğinin Başlangıç Noktasıdır

İş kıyafetleri ve ekipmanları doğrudan iş güvenliğinin başlangıç noktasıdır. Örnek vermek gerekirse bir inşaat alanına baretsiz girilemez. Fabrikada çalışan işçiler ise işlerine uygun ayakkabı ve giysi kullanmalıdır. Şirketinizin ihtiyacına uygun kıyafetlerin seçimi sırasında yüksek görünürlük, geç tutuşurluk, rüzgar geçirmezlik, antistatiklik, terletmezlik özelliklerine sahip olan kumaş ve aksesuarların kullanılması iş güvenliği için çok önemlidir. Eksik ekipman veya

is-elbisesi-ve-takim

 iş elbiseleri kullanılmadığı takdirde iş kazalarına bağlı olarak uzuv kayıpları, yaralanmalar, ölümler gerçekleşmektedir. Ayrıca mesleki hastalıklardan korunabilmek için muhakkak iş elbiseleri ve ekipmanları kullanılmalıdır. Personellerinizin sağlığı için iş kıyafetinin kalitesi birincil önem arz etmektedir. Zira ihtiyacı karşılamayan kalitesiz iş elbiseleri aklınıza gelemeyecek kadar büyük zararlara mal olabilmektedir. Firmamız iş ve işçi güvenliğini sağlamak adına kaliteli malzeme ile doğru fiyatlı ürünler üretmeyi vizyon edinmiştir.

Cation olarak 20 yılı aşkın iş tecrübemiz ve geniş ürün yelpazemiz ile taleplerinizi karşılamaya her zaman hazırız. Bizlerden her konuda bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment