Blog

Personel Kıyafeti Üretici Firma

İş giyimi, hem güvenlik hem de iş disiplini açısından önemli bir husustur. Birçok sektörde çalışanların uyması gereken bir personel kıyafeti yönetmeliği vardır. Diğer yandan, iş kıyafetleri seçilirken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Özellikle fiziksel güç ile yapılan işlerde, kıyafetlerin sağlamlığı önemlidir. Ayrıca tarım, sanayi sektörlerinden beyaz yakalı olarak tabir edilen iş kollarına kadar hemen hemen her alanda iş için özel bir kıyafet kullanılması gerekebilir. Bu konuyu anlamak için personel kıyafeti nedir sorusunu sormakta fayda var.

TK 17029

Personel Kıyafeti Nedir?

Herhangi bir iş yerinde giyilmesi zorunlu olan kıyafetler bu şekilde adlandırılır. Kıyafetlerin seçimi yapılan işin niteliğine ve iş tanımına göre değişebilir. Kıyafet seçiminde temel amaç, personelin olası yaralanmalardan korunmasını ve rahat hareket etmesini sağlamaktır. Ancak fiziksel güç ile çalışma gerektirmeyen sektörlerde de personel kıyafetleri kullanılabilir. Söz konusu kıyafetler personel kıyafeti üretici olarak hizmet veren bir firmadan satın alınmalıdır.

Kıyafetlerin biçimlerini, renklerini ve malzeme koşullarını belirleyen farklı yönetmelikler bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, ağır sanayide ve tarımda kullanılan kıyafetler resmi yönetmeliklerle belirlenmektedir. Dolayısıyla personel kıyafeti üretici firmaları ve işyeri sahipleri bu yönetmeliklere göre hareket etmek zorundadır. Ancak, işyeri sahibi ihtiyaç duyduğu takdirde bu kıyafetlere birtakım görsel unsurlar –logo, firma adı, personel adı- ekleyebilir. Bu unsurların kıyafetin genel görünümünü ve yapısını bozmaması gerekir.

Sağlık ve güvenlik görevlilerinin kıyafetleri ise bu görevlilerin hemen tanınması ve diğerlerinden ayırt edilmesi esasına dayalı bir biçimde üretilmektedir. Dolayısıyla bu personel kıyafetleri de resmi yönetmeliklerle belirlenmektedir.

Personel Kıyafeti Sipariş Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafet satın alacağınız firmanın personelin ve kurumunuzun ihtiyaçlarına dikkat etmesi önemlidir. Ayrıca, bu kıyafetlerde kalitesiz üretimden kaynaklanan ucuzluktan kesinlikle kaçınmak gerekir. Kalitesiz malzemeden imal edilen bir kıyafetin personeliniz ve şirketiniz bakımından ağır sonuçları olabilir. Dolayısıyla personel kıyafeti üretici bir firma seçerken, personelinizin sağlığını ve iş yerinizin prestijini düşünmenizde fayda var.

Cation, endüstriden resmi kurumlara kadar birçok farklı kuruluş için personel kıyafeti üretici olarak nitelikli bir hizmet vermektedir. Personelinizin kıyafet ihtiyacını buradan güvenle karşılayabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Cation olarak özel güvenlik iş elbisesi ihtiyacınıza yönelik her bilgiyi biliyor sizlere kaliteli hizmet için söz veriyoruz. Özel güvenlik personel iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment