Blog

Teknik Tekstil ve İş Elbisesi

Teknik tekstil kavramı iş elbiselerinin kullanım özelliklerini geliştirebilmek için ham maddeler vasıtasıyla güvenli özel tasarım üretmek demektir. Amaç iş kıyafetinin kullanımı sırasında özel bir faktörden maksimum verim alabilmektir. Teknik tekstillerin hammaddeleri polyester, viskoz rayon, naylon, polo olefinler ve yüksek performanslı liflerdir. Teknik tekstil, sanayi sektöründeki firmaların personellerine sağladığı iş elbiseleri için vazgeçilmez bir noktadır. Zira en başta personellerinin güvenliği düşünen iş verenler kıyafetlerin ihtiyacı karşılamasına dikkat etmelidir. Cation olarak özel tasarım iş elbiselerimiz ve teknik tekstiller ile müşterilerimize kusursuz hizmeti sunmayı amaçlarız.

teknik tekstil
KB 17072

Personellerin güvenliği sağlayabilmek adına giyilen iş kıyafetlerinde sektöre bağlı belli başlı özellikler olmalıdır. Bunlar;

Dayanıklılık – Mukavemet

Açıkçası firmanız hangi sektörde olursa olsun personelinize sunduğunuz iş kıyafetlerinin dayanıklı olması çok önemlidir. Cation olarak Avrupa Standartlarında belgelere sahip kaliteli kumaş kullanarak üretim yapmaktayız. Amacımız çürümeye, güneş ışınlarına ve hava şartlarına dayanıklı iş kıyafetleri ile kullanım ömrünü uzatmak ve maliyetlerinizi düşürmektir.

Teknik Tekstil Filtrasyon

İş elbiselerini ihtiyacınıza uygun olarak üretmekteyiz. Hammadesi ve üretim tekniklerimiz ile çalışanlarınız için su geçirmez, ışık geçirmez veya reflektif, nefes alan, nemi dışarı atan, leke tutmayan, doğal ve konforlu iş elbiseleri sunmaktayız. Mesela firmanızın ihtiyacı eğer bir özel güvenlik personeli elbisesi ise reflektif özelliğe sahip olmalıdır.

Güvenlik Sağlama, Koruyucu Olma

Teknik teksitllerin iş elbiselerindeki en önemli fonksiyonlarından biri de güvenlik sağlayabilme, koruyucu olabilmesidir. İş kıyafetlerimiz kullanılan teknik tekstil malzemesinin özelliği itibariyle ısıl, mekaniksel ve radyolojik etkilerden korunması sağlayabilir. Talebiniz doğrultusunda özel olarak üretimini yapacağımız iş elbiseleri personellerinizi maruz kalacağı bu etkenlerden koruyabilmesi için çeşitli özelliklere sahip olmalıdır. Bunlar elektrik yalıtımı, Ultraviyole ışınlardan koruması, NBC (nükleer, biyolojik ve kimyasal) koruması, Fosforesan ve fluoresan özellik göstermesi, elektro-manyetik alanlardan koruma gibi özelliklerdir.

Cation olarak 1996 yılından beri teknik tekstiller üzerinde uzmanlaşmış profesyonel kadromuz ile Mercedes Benz, Tüvtürk, Enerjisa, Betonsa, Aksa Doğalgaz, Doğuş Otomotiv gibi Türkiyenin önde gelen firmalarına hizmet vermekteyiz. Bizlerden iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 no’lu telefonumuzu arayabilir ya da iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment