Blog

İş Güvenliği ve İş Elbisesi Hakkında

Günümüzde ülkemizde iş güvenliği terimini gün geçtikçe daha fazla işitiyoruz. İş güvenliği çalışma ortamlarının olmazsa olmazıdır. Çalışma ortamı kavramı ise bazen dış ortamlar bazen de iç  mekanlar olabilmekte. İş güvenliğini üst seviyede tutmak amacıyla devletin gerçekleştirdiği düzenlemeler, yaptırımlar ve uygulamalar işçileri ve iş verenleri güvenli iş elbiselerine dolayısıyla çalışma ortamında güvenliği arttırma yönünde hareket etmeye yöneltmektedir.

Peki iş güvenliği konusunda iş elbiselerinin ve iş güvenliği ekipmanlarının önemi ne seviyededir? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Güvenli bir çalışma ve çalışma ortamının en önemli unsurları doğru iş elbisesi ve iş güvenliği ekipmanını kullanmaktır.

İş Güvenliğinin Unsurları

Ülkemizde hizmet ve üretim endüstrilerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların faaliyetlerini sürdürürken bir çok güvenlik unsuruna ihtiyaç duyduklarını farkediyoruz. Çalışanların konforu, rahatı, güvenliği ve verimliliğini arttırabilmek için çoğu zaman bir çok unsurun bir arada bulunması gerekmektedir. Bu çalışma ortamlarını oluşturmak için çalışanların iş elbiseleri ve iş güvenliği ekipmanlarının bazı özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Aşağıda sıralayacağımız iş elbisesi özellikleri Cation İş Elbiseleri tarafından üretilen tüm ürünlerin uluslararası normlarda belirlenen standartlara uygun ve sertifikalı üretim ile gerçekleştirilmektedir.

Yüksek Görünürlük

Dış mekanlarda çalışanların yer aldığı iş kollarında yüksek görünürlüklü iş kıyafetlerinin giyinilmesi hayati bir konudur. Reflektif (yansıtan) şeritli tasarımlara sahip iş yeleği, iş montu, iş kabanı, işçi pantolonu ve tulum gibi iş elbiseleri işçilerin güvenliğini görünür olmalarını sağlayarak mümkün olan en üst seviyeye taşır.

Rüzgar Geçirmezlik

iş güvenliği
KB 17068

Cation İş Elbiseleri olarak yine dış mekan kullanımında ihtiyaç duyulan bu tür kumaşlarla üretilmiş olan iş yeleği, iş montu, iş kabanı, işçi pantolonu ve tulumu ürünlerimiz sayesinde çalışanlarınız rüzgarın olumsuz etkilerinden uzak, konforlu ve verimli bir şekilde çalışabilmektedirler.

Geç Tutuşurluk – Alev Geçirmezlik

Teknik tekstil deneyim ve profesyonellik gerektiren giyim sektörüdür. Farklı sektörlerin farklı ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurabilen, üretim süreçleri hakkında bilgi sahibi olan firmalarla çalışmak önem arz eder. Bu bağlamda geç tutuşurluluk ve veya alev almazlık özelliğine sahip ve ilgili standartlara uygun olan kumaşlarla ürettiğimiz iş elbiseleri sayesinde  yüksek ısının işçilerinizi etkilemesinin önüne geçebilirsiniz.

Cation İş Elbisesi olarak 20 yılı aşkın tekstil tecrübemiz ve Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarından oluşan müşteri portföyümüzle bilgi birikim ve deneyimimizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. İletişim sayfamızda bize ulaşarak iş elbisesi hakkında aklınıza takılan tüm soruları bize iletebilirsiniz.

Write a comment