Blog

İş Kıyafeti Trendleri

İş giyimi, hem işyerindeki sağlığı ve güvenliği sağlamak hem de kurumsal kimliği tesis etmek bakımından önemlidir. Bilhassa fiziksel güç gerektiren işlerde yapılan işe göre vücudu koruyacak iş kıyafeti seçilmesi gerekir. Ancak bunun dışında, iş ortamındaki motivasyonu artırmak veya yetkili kişilerin müşteriler tarafından tanınmasını sağlamak için de özel kıyafet seçimi yapılabilir. Tüm bu durumlarda iş için kıyafet satın aldığınız yeri iyi seçmenizde fayda var.

İş Kıyafeti Modelleri Nelerdir?

Personel kıyafeti denildiğinde akla ilk olarak vücudu iş esnasında korumak için üretilen giysiler gelir. Sanayi, inşaat gibi iş kollarında personellerin vücutlarının korunması için özel iş kıyafeti modelleri kullanılır. Örnek vermek gerekirse, bu tür işlerde kafaya gelen darbeleri önlemek için baret kullanılması gerekir. Diğer yandan, yapılan işe göre vücudu madde temasından koruyan bazı kıyafetler de gerekecektir.

Bunun dışında, marketlerde, kafeteryalarda, restoranlarda ve müşteriyle doğrudan iletişime geçilen alanlarda, müşterilerin çalışanları tanımaları için özel kıyafetler kullanılmaktadır. Bunlar da iş kıyafeti olarak tanımlanır. Bu tür kıyafetlerde firmanın logosu özel bir renk tasarımıyla ön plana çıkarılır.

Tüm bunlarla birlikte, sağlık ve güvenlik görevlilerinin de acil bir durumda tanınırlığını sağlayacak kıyafetler kullanmaları gerekmektedir.

İş Kıyafeti Sipariş Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıyafetin işlevini yerine getirmesi son derece önemlidir. Özellikle fiziksel olarak çalışılan işlerde, kıyafetin vücudu koruyacak sağlam malzemeden imal edildiğinden emin olunmalıdır. Diğer yandan, personelin kıyafetin içinde rahat hareket edebilmesi de önemli bir konudur. Hareket kabiliyetini kısıtlayan, çabuk yıpranan iş kıyafeti ürünleri personelin motivasyonunu düşürebileceği gibi, fiziksel güç kullanılmayan işlerde bile tehlikeli bir durum yaratabilir.

Tüm bunlarla birlikte iş kıyafeti fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün değil. Nitekim bu fiyatlar kıyafetin işlevine, niteliğine, kalitesine ve sonradan eklenen özelliklere göre değişiyor. Ancak personeliniz için kıyafet satın alırken, fiyattan ziyade kaliteye dikkat etmenizde fayda var.

Personelinizin sağlığı, güvenliği ve kurumsal kimliğinizin güçlenmesi için ihtiyaç duyduğunuz iş kıyafeti modellerini Cation İş Giyimi firmasından oldukça uygun fiyatlarla ve yüksek kalite garantisiyle sipariş edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Cation olarak özel güvenlik iş elbisesi ihtiyacınıza yönelik her bilgiyi biliyor sizlere kaliteli hizmet için söz veriyoruz. Özel güvenlik personel iş elbiseleri ile ilgili olarak bilgi almak veya ihtiyaç duyduğunuz her şey için info@cationiselbisesi.com adresine mail atabilirsiniz, +90 212 554 83 31 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Write a comment