Blog

Promosyon Giyim ve Promosyon Tekstil Nedir?

Firmaların veya markaların güvenilirliğini artırmada, piyasa içindeki yerini belirlemede ve uzun süreli bir reklam amacı ile kullanılan onlarca yöntem arasında en dikkat çekenleri promosyon tekstil ile yapılan sektör yoklamaları oluyor. Burada amaçlanan ilk şey; firma veya markanıza ait ürünleri daha akılda kalıcı yöntemler ile tüketiciye ulaştırmak oluyor. Genellikle farklı kıyafet ve aksesuarlarda yer verilen bu reklam yöntemi ile ürünün kişiler üzerindeki etkisi ölçülebiliyor. Aynı zamanda diğer reklam yöntemlerine göre daha uzun ömürlü olan bu nabız yoklama ile ürünlerinizin/markanızın eksikleri, artıları bir arada değerlendirilebilir.

Promosyon Tekstil ve Promosyon Giyim

YL 17051

Genellikle şapka, bere, tişört, işçi elbisesi gibi ürünler üzerinden uygulanan bu bir çeşit reklam ve imaj tazeleme yöntemi çoğu zaman promosyon giyim ile karıştırılabiliyor. İkisi arasındaki farklı detaylı bir şekilde açıklayacak olursak; giyim promosyon denildiğinde aklınıza yine aynı ürünler gelmeli fakat aralarında amaç farklı var. Promosyon tekstil daha çok bir ürün, marka ya da firmanın halk arasındaki nabzını yoklamaya yönelik yapılır. Özellikle bu konuda 20 yıllık tecrübesi ile yardımınıza koşacak cation firmasından yardım almak isterseniz; uzman ekibi ile sizlere veya markanıza hitap edebilecek en iyi ürünler belirlenip tasarlanıyor. Buradaki tasarımlarla insanların bu ürünün kullanışlılığı ve albenisini fark ederek tasarlanan ürünleri satın almasına yönlendiriyor. Bu konuda yine akılları karıştırabilecek bir başka konu olan teknik tekstil hakkında da kısa bir bilgi vermek gerekirse; ilk olarak özel üniforma gibi kıyafetlerde ham maddenin çok daha özel bir kıyafet haline dönüştürülmesiyle elde edilir. Örneğin itfaiyecilerin kullandığı yanmaz kıyafetler tam olarak da bu hammadde sayesinde elde edilen güvenlik üniformaları ile teknik tekstil yapıldığının örneklerinden sayılabilir. Özellikle de iş elbisesi üretici firmaları tarafından fazlasıyla kullanılan bu yöntemin ilk amacı tamamen insan can sağlığını korumaktan geçer.

Kurumsal giyim ile çok benzer olan bu olgular arasındaki ince çizgiyi kavrayabilmek için kurumsal giysilerin firma bütünlüğü ve kimlik yönetiminin bel kemiği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle firmanın amblem veya isminin belli bir noktaya yazılması, yapıştırılması gibi farklı yöntemlerle oluşturulan bu kurumsallığı güvenlik üniforması ile karıştırmamalısınız. İki farklı konseptte hazırlanan özel güvenlik kıyafeti yazlık ve kışlık olarak hazırlanır. Her ne kadar üzerinde bağlı olduğu kuruluşun ismi geçmese de güvenlik kıyafet tasarımını gören herkes hemen hemen hangi kurumlara bağlı olduğunu tahmin edebilir.

Write a comment